Neden 7Renk OSGB İle Çalışmalısınız?

ile7RENK OSGB HİZMETLERİ

Neden 7Renk OSGB İle Çalışmalısınız?

Neden 7Renk OSGB İle Çalışmalısınız?

Daha sağlıklı, güvenli, huzurlu ve verimli çalışma ortamları oluşturulması, meslek hastalıkları ve iş kazalarının engellenmesi amacıyla Tüm işyerlerini kapsayacak şekilde 1 Ocak 2013 de uygulamaya alınan 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununu yürürlüğe girmiştir. Nasıl ki işletmenin bir Mali Müşaviri varsa, bu kanun ile her işletmenin bir iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimi olacaktır. 

İSG Kanunun uygulamasını özetlersek; Az Tehlikeli Sınıfta 50 ve üzeri çalışanı olan iş yerleri ile tehlikeli-çok tehlikeli sınıftaki iş yerlerinde 1 kişi dahi çalışırsa sürekli İSG hizmetleri için OSGB  firmaları (Ortak Sağlık Güvenlik Birimi) ile anlaşması zorunluluğu başlamıştır.

Kamu Kurumları ve 50 kişi altı az tehlikeli sınıftaki iş yerleri de sürekli İSG  Katip ataması gerekmeksizin, Çalışanlarına İSG eğitimleri  Acil durum tatbikatları, sağlık kontrolleri  ile tüm İSG dokümantasyonlarını yaptırmakla yükümlüdürler. Az tehlikeli  Sınıfta faaliyet  gösteren işletmeleri örneklemek gerekirse ; Büro ortamında çalışan avukatlık , muhasebecilik gümrükçülük gibi işler, Mağazacılık hizmetleri, Lokanta hizmetleri vb. gibi iş sağlığı ve güvenliği  risklerinin daha düşük olduğu sektörlerdir.

İŞ Sağlığı ve Güvenliği hizmetlerin özel sektör eliyle yapılması  için de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Birimleri kurulmuştur. İSG Hizmeti almaması tüm işyerleri için kanunen zorunludur ve alınmaması halinde çok yüksek para cezaları uygulanmaktadır.

Yedi Renk OSGB A.Ş.  olarak  hizmetlerimizi yüksek kalite standartları içerisinde sizlere sunmaktayız. Müşterilerimize her koşulda destek vererek yıllardır sektörde yer almanın verdiği deneyim ve tecrübeyle yolumuza devam ediyoruz.  

7Renk OSGB Hizmeti Nasıl Alınır?

Tüm şirketlerin muhasebe işlemleri için bir mali müşaviri olduğu gibi; iş sağlığı ve güvenliği hizmeti almaları için de OSGB danışmanı  olacaktır. Bu firmalar 28515 sayılı resmi gazetede yayınlanan “ İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmenliği” çerçevesinde hizmet sunarlar.

İş güvenliği uzmanlarının görev yetki ve sorumlulukları 28512 sayılı resmi gazetede  yayınlanan yönetmelikte, iş yeri hekimlerinin görev yetki ve sorumlulukları ise 28713 sayılı resmi gazetede yayımlanmıştır.

Firmanın görevlendireceği  iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimi tehlike sınıfına göre değişen sürelerle çalışanlara hizmet sunacaklardır.

7Renk OSGB A.Ş. bünyesinde çalıştırdığı iş güvenliği uzmanları ve iş yeri hekimiyle birlikte hizmet vermekten gurur duyar. Firmaların ihtiyaçları doğrultusunda hizmet vererek OSGB sürecini sürdürür. Herhangi bir iş kazası durumuna karşın firma içerisinde gerekli önlemleri alır. Kanuni esasları uygulayarak kaliteli bir şekilde hizmetini devam ettirir.

7Renk OSGB A.Ş. çalıştığı firmalarla arasında güvenilir ve şeffaf bir ilişkinin oluşmasına dikkat eder. Bu hususta hazırlanan hizmet sözleşmeleri karşılıklı olarak imzalanır. Sözleşmede yer alan maddeler taraf firmayla görüşülerek gerekli bilgilendirmeler yapılır. Sonrasında İSG Katip sisteminden atama onayı yapılarak OSGB hizmet süreci başlatılır. İki haftada bir kez iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanımız ile birlikte firma ziyareti yapılır.

 

 

 

Yazar hakkında

7RENK OSGB HİZMETLERİ administrator

Bir cevap yazın